Moth Eurocup

Rank Segelnr Steuermann(Club) R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Total Nett
1st SUI 7 Rast Chris (TYC/RCO/MBYC) (2) 1 1 1 1 1 1 1 2 (DNC) 46.0 9.0
2nd GER 4190 Mäge Maximilian (BYC) (7) (3) 2 2 3 2 2 3 1 1 26.0 16.0
3rd AUT 3793 Schönletner Michael (UYCAs) 3 (6) 4 5 (11) 4 3 2 5 2 45.0 28.0
4th AUT 3799 Stelzl Max (UYCAs) (12) 2 5 7 9 3 4 4 3 (5) 84.0 37.0
5th GER 3389 Huber Thomas (SVBb) 8 (11) 3 6 2 5 (9) 8 4 3 59.0 39.0
6th GER 4147 Mäge Carlo (FSV) (16) 9 6 3 8 8 5 7 7 (11) 79.0 53.0
7th SUI 4300 Petrino Adriano (CVLL) 10 7 13 (DNF) (DNC) 7 7 5 8 4 131.0 61.0
8th SUI 3768 Baudet Henri (CNM) 5 5 8 11 (14) 6 10 10 (14) 8 90.0 62.0
9th GER 3795 Gieser Stefan (WHW) (13) (17) 10 8 5 12 11 6 6 7 94.0 64.0
10th SUI 4152 Rigot Guillaume (SNG) 9 8 (15) 9 7 (13) 8 9 11 6 94.0 66.0
11th GER 3399 Harald Steiner (SVD) 11 (13) 9 (15) 6 11 12 11 10 10 107.0 79.0
12th GBR 4254 Smithwhite David (Hayling Island Sailing Club) 6 10 12 12 13 10 (16) (15) 13 12 118.0 87.0
13th GER 3680 John Andreas (BSC) (20) (20) 14 10 12 15 17 13 9 9 138.0 98.0
14th AUT 4014 Hirsch Markus (KYCK) 14 12 7 13 (15) (17) 13 14 15 13 132.0 100.0
15th GER 3 Huber Wolfgang (SCIA) 4 14 16 (24) (22) 14 15 16 12 16 153.0 107.0
16th GER 3893 Schmatz Toni (Norddeutscher Regatta Verein) (26) 19 (DNC) 18 10 20 14 17 16 14 188.0 127.0
17th AUT 3202 Culnane Doug (YCW) 17 16 17 (DNF) (DNS) 18 18 19 18 17 208.0 138.0
18th GER 3788 Steeg Markus (SCR) (DNS) (DNC) DNC 4 4 9 6 12 DNC DNC 210.0 140.0
19th GER 3986 Thias Michael (WSGR) 21 15 18 14 17 16 20 21 (DNS) (DNC) 212.0 142.0
20th FRA 4351 Lodos Fernando (CNAngoulins) (DNF) (DNC) DNC 17 16 26 19 18 17 15 232.0 162.0
21st GER 4034 Hellriegel Ernst (SCLW) 23 21 20 20 20 19 (DNF) (24) 22 19 222.0 163.0
22nd X Zeiser Christoph (Yachtclub Radolfzell) (29) 24 25 19 23 (28) 21 23 21 18 230.0 173.0
23rd GER 3259 Pauler Gerold (SLRV) 22 26 21 22 19 25 (27) 25 19 (21) 241.0 179.0
24th GER 3708 Gieser Werner (WHW) 24 18 22 (DNF) (DNF) 23 22 28 25 20 251.0 181.0
25th GER 3136 Huber Tamara (SCIA) 25 22 19 (DNF) (DNF) 21 26 26 23 22 252.0 182.0
26th 3279 Grebenstein Markus (SCAI) (28) 27 27 21 18 27 23 22 20 (DNF) 248.0 185.0
27th GER 1058 Munk Johannes (SGS) 19 25 24 23 21 24 25 29 (DNS) (DNC) 260.0 190.0
28th ISV 4022 Renker Matthias (RCO) 1 4 11 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 261.0 191.0
29th GER 3429 Schneider Patrick (SGS) 18 28 23 (DNF) (DNS) 22 24 27 24 DNS 271.0 201.0
30th SUI 3836 Rieger Daniel (SCLW) 27 29 26 (DNS) (DNS) DNC DNS 20 DNF DNC 312.0 242.0
31st GER 3788 Zühlke Nina (SCNS) 15 23 (DNC) (DNS) DNC DNC DNC DNC DNC DNC 318.0 248.0
32nd AUT 3585 Liebscher Nikolaus (YCW) (DNS) (DNC) DNC 16 DNF DNC DNC DNC DNC DNC 331.0 261.0
33rd GER 3338 Bode Carsten (RCR) 30 30 28 (DNC) (DNC) DNF DNF DNC DNC DNF 333.0 263.0
34th LUX 13 Kieffer Pierre (Yacht Club Luxemburg) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNF DNF DNC DNC DNC 350.0 280.0